...

Wizyta gości z Turcji, Litwy i Estonii

Kategoria: Aktualności 2012 Opublikowano:2 października, 2012
comenius-m
Uroczysta akademia rozpoczynająca kilkudniową roboczą wizytę młodzieży z Turcji, Litwy i Estonii w Gimnazjum Powiatowym w Biłgoraju w ramach Projektu Comenius odbyła się we wtorek 2 października. Młodzież przyjechała w poniedziałek, 1 października, a wyjeżdża w sobotę, 6 października. Jest 19 uczniów i 10 nauczycieli. Goście odwiedzają Gimnazjum Powiatowe. LO im. ONZ oraz miasta Biłgoraj, Lublin, Kazimierz Dolny, Zwierzyniec i Zamość.

 

Gości witał dyrektor szkoły Marian Klecha oraz Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, jako przedstawiciel organu prowadzącego dla szkoły. Starosta krótko przedstawił powiat oraz strukturę szkolnictwa:
– Powiat Biłgorajski jest organem prowadzącym dla czterech szkół ponadgimnazjalnych, prowadzimy także Powiatowe Gimnazjum, mieszczące się w jednym budynku z Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ. Gimnazjum to cieszy cię dużą popularnością i odnosi bardzo dobre wyniki w nauce, z powodzeniem korzysta z dodatkowych możliwości poszerzania wiedzy, wynikających z realizacji projektów edukacyjnych – zaznaczył i wręczył wszystkim gościom upominki w postaci albumów przyrodniczych o powiecie.
Młodzież ze szkół powiatowych Turcji, Litwy i Estonii przyjechała w ramach projektu edukacyjnego „Przez sztukę do Europy”, którego głównym celem jest promowanie kultury i sztuki krajów partnerskich. Koordynatorem projektu jest Bożena Sidor, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum Powiatowym i LO im. ONZ.