...

Stypendium Starosty dla uczniów ZSO i ZSZiO rozdane

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano:20 grudnia, 2013

stypandiamW budżecie Powiatu przeznaczona jest na ten cel kwota 30 tys. zł, z tej kwoty fundowane jest 200 stypendiów po dla uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat. Stypendia są udzielane w I i II semestrze nauki.20 grudnia br. Stypendia z rąk Starosty Biłgorajskiego otrzymali uczniowie ZSO i ZSZiO. Jak podkreśla Jan Koman kierownik Wydziału Edukacji, Promocji Zdrowia, Sportu i Kultury szkoły otrzymują stypendia wg liczby uczniów i to placówki typują stypendystów, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce, mają na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe, bądź osiągają laury artystyczne czy udzielają się społecznie m. in. poprzez wolontariat.

-Dodatkowo chcąc przyciągnąć najlepszych uczniów do naszych szkół stypendia przyznawane są dla laureatów konkursów przedmiotowych, którzy byli przyjęci do naszych szkół poza kryteriami rekrutacyjnymi. Z tej racji ZSO, które przyjęło w roku ubiegłym 7 laureatów ma o tę liczbę zwiększoną pulę stypendiów. Uczniowie ci mogą jednak dostać Stypendium Starosty dopiero w II semestrze i takie już otrzymali– wyjaśnia Jan Koman.

Szkoły nie typują do Stypendium Starosty uczniów, którzy otrzymują inne stypendia np. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, z Urzędu Marszałkowskiego, z Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej. W ZSO Stypendia Starosty otrzymało 30 uczniów w ZSZiO 20.

-Przebywać w gronie tak pracowitych i utalentowanych osób, które widzą konieczność i potrzebę zdobywania wiedzy i rozwoju swoich talentów to prawdziwy zaszczyt. Takie spotkania jak to dzisiejsze to ukoronowaniem waszej ciężkiej i systematycznej pracy w zdobywaniu wiedzy oraz nagrodzeniem trudu podejmowania obowiązków ucznia. Jesteście dla swoich rówieśników przykładem, że nauk korzenie gorzkie, ale owoce słodkie– mówił do uczniów Marian Tokarski. Starosta Biłgorajki podziękował także nauczycielom i pedagogom za podejmowany trud kształcenia i wychowania młodych pokoleń i życzył wszystkim wesołych i spokojnych świąt oraz pomyślności w Nowym Roku.