...

Powiatowy Dzień Godności po raz 6.

Kategoria: Aktualności 2012 Opublikowano:17 maja, 2012

dzien_godnosci_-_mW środę, 16 maja, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem był Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju, jednostka organizacyjna Powiatu Biłgorajskiego. Uczestnicy spotkali się na Placu Wolności, po czym uroczyście przemaszerowali ul. Kościuszki i udali się na plac przy Medycznym Studium Zawodowym. Tam odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, którego dokonała Marzena Kopacz dyrektor Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego.

– Osoby niepełnosprawne, pomimo swoich problemów i ograniczeń, mają zainteresowania i osiągnięcia. Biorą udział w konkursach plastycznych, fotograficznych czy sportowych. W związku z tym powinni być traktowani jak inni sprawni i mają do tego prawo. Niech dzisiejsze święto będzie dla nich zwiastunem tych zmian na lepsze – mówiła pani dyrektor.
Podziękowała też wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania. Byli to m.in. Powiat Biłgorajski na czele ze Starostą i Zarządem Powiatu, Burmistrz Biłgoraja, Wójt Gminy Biłgoraj oraz sponsorzy prywatni.
W imieniu samorządu Powiatu Biłgorajskiego głos zabrał Wicestarosta Stanisław Schodziński:
– Dziękuję za organizację tego wyjątkowego spotkania. Mam nadzieję, że ośrodki, stowarzyszenia i szkoły zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, cały czas będą miały dobry status finansowy, żeby nie było w przyszłości związanych z tym problemów – mówił wicestarosta.
W podobnym tonie utrzymane było wystąpienie Burmistrza Janusza Rosłana. Gminę Biłgoraj reprezentował Wojciech Dziduch, który odczytał list od Wójta Wiesława Różyńskiego.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy reprezentantów środowisk osób niepełnosprawnych. Gościem specjalnym była młodzież z MDK z kolorową i wesołą prezentacją. Na zakończenie, wszystkim uczestnikom wręczono upominki. W Dniu Godności udział wzięli przedstawiciele ZS-R, DPS w Teodorówce oraz pracownicy i podopieczni zaprzyjaźnionych WTZ i Ośrodków z m.in.: Biszczy, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Długiego Kąta i Józefowa.