...

„Moje zakątki”

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano:28 maja, 2013
konkurs mdk-mNa tegoroczny XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Moje zakątki” wpłynęło 457 prac z 34 szkół i placówek oświatowych i kulturalnych województwa lubelskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu, którego patronat objął Lubelski Kurator Oświaty, odbyło się 28 maja w siedzibie organizatora – Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Nagrody zwycięzcom wręczał Stanisław Schodziński Wicestarosta Biłgorajski.
Komisja konkursowa obradowała 14 maja. Prace oceniali Stanisław Pokryszka – plastyk, emerytowany nauczyciel MDK, przewodniczący; Alina Dzido – specjalista z zakresu wiedzy o kulturze, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju; Iwona Pawlos – wicedyrektor MDK; Joanna Łukaszczyk – organizator imprez MDK, sekretarz. Komisja postanowiła nagrodzić, wyróżnić oraz zakwalifikować do wystawy konkursowej prace:
Kategoria 6 – 9 lat (226 prac)
NAGRODY:
– Zuzanna Tarajko, 9 lat, MDK Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka,
-Alicja Łaszkiewicz, 8 lat, Osiedlowy Dom Kultury “OKRĄGLAK” Zamość, n. Maria Śliczniak,
-Wiktoria Strzałka, 6 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca.
WYRÓŻNIENIA:
– Paweł Marciniuk, 7 lat, Zespół Szkół w Białce, n. Lucyna Stolarczyk;
-Oliwia Fyk, 9 lat, MDK Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Matylda Bukowska, 5 lat, MOK Świdnik, n. Renata Szuryga;
-Emilia Lenart, 9 lat, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie, n. Monika Koniuszewska, Halina Czerniawska;
– Oliwia Kuźma, 9 lat, MDK Zamość, n. Magdalena Cieplechowicz- Buczak.
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:
– Klaudia Błaszczyk, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lub., n. Marzena Klimaszewska;
-Julia Sienkiewicz, 9 lat, MDK Zamość, n. Małgorzata Magryta;
-Natalia Misztal, 8 lat, Stowarzyszenie “Drukarnia Wyobraźni” Zamość, n. Maria Śliczniak;
– Katarzyna Koczot, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Złojcu, n. Małgorzata Magryta;
-Kornelia Obszańska, 8 lat, I Społeczna Szkołą Podstawowa Zamość, n. Małgorzata Wiśniewska;
-Gabriela Turczyniak, 9 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Magdalena Borowiec, 6 lat, Osiedlowy Dom Kultury “OKRĄGLAK” Zamość, n. Maria Śliczniak;
-Zuzanna Kucharczyk, 8 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Julia Sienkiewicz, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Złojcu, n. Małgorzata Magryta;
-Jagoda Tukendorf, 9 lat, MDK Zamość, n. Magdalena Cieplachowicz-Buczak;
-Kornelia Gajewska, 8 lat, Osiedlowy Dom Kultury “OKRĄGLAK” Zamość, n. Maria Śliczniak.
Kategoria 10 – 13 lat (173 prace)
NAGRODY:
-Karolina Gaweł, 12 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Marcelina Chachuła, 13 lat, Osiedlowy Dom Kultury “OKRĄGLAK” Zamość, n. Maria Śliczniak;
-Kamila Mandziuk, 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lub., n. Iwona Jędruszko.
WYRÓŻNIENIA:
-Natalia Czyż, 11 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Aleksandra Zielińska, 13 lat, MDK Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Wiktoria Brodowska, 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lub., n. Iwona Jędruszko.
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:
-Dawid Paul, 11 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Monika Grzywna, 11 lat, MDK Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Karolina Szuryga, 11 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Katarzyna Maciocha, 13 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Oliwia Stelmach, 11 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Tomasz Kierepka, Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lub., n. Iwona Jędruszko;
-Aleksandra Kupczyk, 13 lat, MDK Zamość, n. Małgorzata Magryta;
-Karolina Kaczor, 12 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Justyna Korneluk, 11 lat, Osiedlowy Dom Kultury “OKRĄGLAK” Zamość, n. Maria Śliczniak;
-Iga Dobrowolska, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Złojcu, n. Małgorzata Magryta;
-Łukasz Wójcik, 13 lat, Szkoła Podstawowa Nałęczów, n. Dagmara Wrzos-Piech;
-Patrycja Parzymies, 11 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Aleksandra Farion, 13 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Weronika Mazurek, 13 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
Kategoria 14- 18 lat ( 58 prac)
NAGRODY:
– Joanna Skubisz, 17 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Agata Michorowska, 16 lat, Osiedlowy Dom Kultury “OKRAGLAK”, n. Maria Śliczniak;
-Kinga Radło, 16 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek.
WYRÓŻNIENIA:
-Magdalena Gaweł, 16 lat, MDK Krasnystaw, n. Agnieszka Żuk-Słabek;
-Damian Całka, 18 lat, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Agnieszka Zagraba, 17 lat, MDK nr 2 Lublin, n. Anna Staniak.
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:
-Paulina Węgrzyn, 18 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Marlena Małysz, 15 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Diana Lipska, 17 lat, MDK Zamość, n. Małgorzata Magryta;
-Aleksandra Łysiak, 16 lat, Stowarzyszenie “Drukarnia Wyobraźni”, n. Maria Śliczniak;
-Kacper Rogala, 14 lat, I Społeczne Gimnazjum Zamość, n. Małgorzata Wiśniewska;
-Natalia Czerwińska, 16 lat, MDK nr 2 Lublin, n. Anna Staniak;
-Gabriela Tutka, 15 lat, MDK Biłgoraj, n. Anna Świca;
-Karolina Lipa, 18 lat, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Patrycja Kalisz, 18 lat, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Ernest Kozłowski, 18 lat, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Aleksandra Żelechowska, 18 lat, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Magdalena Krupa, 18 lat, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Anna Bożko, 14 lat, MDK Krasnystaw, n. Joanna Kawęcka;
-Gabriela Patro, 15 lat, Gimnazjum w Księżpolu, n. Halina Barska.
zbr. M.Szewczuk