...

„Idą święta…” – wystawa w MDK

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano:11 grudnia, 2013

W nida swietamiezwykły klimat świąt Bożego Narodzenia przenosi wystawa prac plastycznych wychowanków pani Anny Świcy z Młodzieżowego Domu Kultury, która została otwarta 10 grudnia br.

Kila zajęć lekcyjnych, rozmowy o świętach, dyskusje o świątecznych tradycjach i ich symbolice zaowocowały wystawą blisko 60 prac plastycznych najmłodszych uczestników zajęć prowadzonych przez Annę Świcę. –Podziwiać możemy prace dzieci w wieku od 4 do 9 lat, które za pomocą różnych technik plastycznych przedstawiły Święta Narodzenia Pańskiego – mówiła podczas otwarcia ekspozycji Renata Socha, dyrektor MDK.

Na otwarcie wystawy przybyli młodzi artyści ale także ich rodzice i najbliżsi. Dla wszytskich przygotowano poczęstunek, a o pracach swych wychowanków mówiła Anna Świca, która przedstwiał zebranym osiągnięcia swych wychowanków na wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach. 19 wychowanków pani Anny tylko w ciągu ostatniego miesiąca zdobyło nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do udziału w wystawach. –Mnie jako nauczyciela to ogromnie cieszy, to pokazuje, że praca z dziećmi przynosi wymierne owoce i bardzo dobrze wypada podczas ocen na konkursach zewnętrznych o zasięgu wojewódzkim czy ogólnopolskim. Dumni z osiągnięć swych dzieci są także rodzice – mówiła Anna Świca.

Dla wszytskich dzieci, które przybyły do MDK były prezenty. Paczki ze słodyczami rozdawał Święty Mikołaj.