...

10 tys. zł na pracownię

Kategoria: Aktualności 2011 Opublikowano:25 października, 2011
onz_nagroda-m
 
Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, dla której organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski, zajęło III miejsce w ogólnopolskim konkursie pt. „Nowoczesna szkoła” i zdobyło 10 tys. zł na wyposażenie pracowni.
 
Organizatorem konkursy była Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa S.A. Podczas spotkania z okazji Dnia Patrona Szkoły, w poniedziałek 24 października, odbyło się uroczyste wręczenie czeku. Nagrodę odbierał dyrektor Marian Klecha z rąk Adama Rowickiego prezesa Agencji.
– Konkurs organizowany był w celu pobudzenia szkół do inspiracji, aby mieć marzenia, wizje czegoś, co chce się osiągnąć. A żeby coś osiągnąć, to oprócz wizji i marzeń potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, wytrwałości i determinacji. Inspirujcie się nawzajem do dalszej pracy – gratulując zwrócił się prezes do nauczycieli i uczniów liceum.
Koordynatorem konkursu w szkole była Anna Dobraczyńska nauczyciel informatyki:
– Projekt który zgłosiliśmy na konkurs dotyczył stworzenia w szkole multimedialnej interaktywnej sali. Konkurs był 2- etapowy. W pierwszym etapie nasz projekt oceniali internauci i głosowali. W drugim etapie organizator sprawdzał projekt pod względem merytorycznym oraz zgodności z założeniami konkursu – informowała podczas spotkania pani pedagog i podziękowała wszystkim, którzy pomogli w rozpowszechnieniu akcji oraz tym, którzy głosowali na LO im. ONZ.
Licznie oddane głosy na projekt z ONZ-tu dał szkole 3 miejsce w konkursie i nagrodę pieniężną. Pierwsze miejsce i 25 000 zł zdobyło Przedszkole Nr 2 z Morąga, drugie i nagrodę w wysokości 15 000 zł zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego z Płocka.